For gift certificates, you may purchase via this link, or click "Contact Us" and email us to buy certificates that can be e-mailed to you!

Unlimited yoga

​$125 for One Month (click here to buy online)

From date of purchase

$115 per month with recurring payments*

(Click here to buy online)

*message us to set up this option in your account


class packages

​Class packs may be shared between family or friends. Please call or email to configure your account if you'd like to share your package.

​$55 for Five Classes (click here to buy online)

​$98 for Ten Classes (click here to buy online)

No expiration

private lessons

​Please call or email to schedule a one-on-one session with one of our instructors.

​$75 for One Hour

new student special

​$24 for Four Classes

No expiration

MANDUKA PRO YOGA MAT

The mat we recommend and sell; you may purchase here and pick it up at the studio, or we can ship it to you.  Color varies, depending on what we have in stock.

$127.80, tax included  (click here to buy online)

CARING FOR YOUR NEW MAT

Your new mat has a coating that is extremely slippery.  There are instructions on the packaging, but this is the procedure we recommend.  Take your mat outside and soak it with the garden hose.  Sprinkle it generously with sea salt (and tea tree oil, if you like).  Using a stiff brush, scrub the mat vigorously, like you really, really mean it, especially in the places where your hands and feet will be in downward facing dog pose.  Rinse the mat and repeat.  Let it dry in the sun.  Bring your mat and a towel to practice with you, and start without the towel.  When you start to feel the mat becoming slippery, spread out your towel and continue your practice.  Do this several times - maybe around sixteen practices.  Then do the whole thing with the hose outside again.  If you've really scrubbed it well, using LOTS of elbow grease, you should be good to go!  These mats are extremely durable; the only thing to really avoid is bleach/chlorine.


Single class

$14 Drop In (click here to buy online)

$11 Student Drop In

Classes can be purchased in person at the studio, or you can e-mail us for an invoice.  Some packages are available for online purchase via links below.


Many people have asked us how they might donate to our studio.  If you'd like to do that, we are so grateful!  This link will enable you to do so.

pricing

GIVE CLASS

​$5 for each student who attends class is donated to the charity or cause of the quarter.

​$5 or class pack